Working for Business
Worldwide

Kancelaria WBW Weremczuk Bobeł & Wspólnicy została założona w 2007 roku przez radców prawnych Łukasza Bobeł oraz Krzysztofa Weremczuk, którzy wcześniej współpracowali – w ramach indywidualnych praktyk radcowskich – ze znaczącymi polskimi oraz międzynarodowymi kancelariami, specjalizującymi się w obsłudze projektów z zakresu M&A, project finance, rynku nieruchomości i rynku kapitałowego.

Wysoka jakość świadczonych usług, bezpośrednie zaangażowanie Wspólników w prowadzone sprawy oraz indywidualne podejście do problemów naszych klientów, pozwoliły nam wypracować zasłużoną reputację i ugruntowaną pozycję na rynku usług prawniczych w Polsce. Wspólnicy oraz prawnicy Kancelarii posiadają rozległe doświadczenie w obsłudze skomplikowanych transakcji międzynarodowych i świadczenia pomocy prawnej na rzecz międzynarodowych Klientów, współpracując w tym zakresie z największymi międzynarodowymi firmami prawniczymi.

 

Kancelaria WBW Weremczuk Bobeł & Wspólnicy jest członkiem międzynarodowych stowarzyszeń firm prawniczych, co pozwala zapewnić naszym klientom wsparcie prawne we wszystkich jurysdykcjach europejskich oraz w Ameryce Północnej i Południowej, w Afryce, Australii, Chinach i na Bliskim Wschodzie.

Od roku 2010 kilkukrotnie zdobywaliśmy wyróżnienia w międzynarodowych rankingach, takich jak Legal500 i IFRL1000 oraz otrzymywaliśmy tytuł kancelarii roku w dziedzinach M&A i Capital Markets, nadawany przez prestiżowe międzynarodowe magazyny ze świata finansów i prawa. Prawnicy Kancelarii regularnie publikują w prestiżowych polskich oraz międzynarodowych wydawnictwach prawniczych.

Kancelaria WBW Weremczuk Bobeł & Wspólnicy operuje poprzez główne biuro w Poznaniu oraz oddział w Warszawie, pomoc prawna świadczona jest także w innych miastach Polski oraz wedle potrzeb naszych stale przybywających Klientów zagranicznych – również poza granicami kraju – w języku polskim, angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz francuskim.

Najwyższe standardy jakości

Chcemy, działając dla i na rzecz naszych klientów, być współautorami ich sukcesu. Dziś, aby osiągnąć sukces, nie wystarczy być dobrym w swojej dziedzinie – należy być najlepszym. Dlatego, wychodząc na wprost oczekiwaniom naszych Klientów, świadczymy usługi najwyższej jakości, stawiając im do dyspozycji doświadczony, dynamiczny i świetnie zorganizowany zespół profesjonalistów.

Komunikacja

Rozumiemy, że szybka i zrozumiała komunikacja daje Klientom komfort, iż otrzymają oni dokładnie takie wsparcie, jakiego oczekują. Dlatego dbamy o to, aby od początku kontaktu z Klientem dokładnie weryfikować jego potrzeby i identyfikować problemy, a co za tym idzie dostarczać Klientowi oczekiwane rozwiązania. Pozostajemy w stałym kontakcie z Klientami i reagujemy na ich każde zapytanie.

Zorientowanie na klienta

Mamy swój styl myślenia i działania, w którym zorientowanie na potrzeby i wymagania Klienta jest ważniejsze niż sprzedaż standardowej usługi prawnej. Rozumiemy i podkreślamy wartość budowania relacji opartych na wzajemnym zaufaniu. Nasze podejście jest doceniane przez Klientów, gdyż utrzymują z nami stałą współpracę i polecają nas swoim partnerom biznesowym.

Elastyczność i adekwatność

Zawsze dbamy o to, aby koszt doradztwa prawnego pozostawał adekwatny do wartości uzyskiwanej przez Klienta. Dostosowujemy nasze schematy wynagrodzenia do rozwiązań preferowanych przez Klienta.

Bezpośrednie zaangażowanie Wspólników

Istotnym elementem stylu Kancelarii jest osobiste zaangażowanie Wspólników w bezpośrednią pracę z Klientem. W ten sposób gwarantujemy naszym Klientom współpracę z najbardziej doświadczonymi prawnikami Kancelarii oraz zapewniamy oczekiwaną przez nich najwyższą jakość usług.

Etyka

Stosujemy najwyższe standardy etyczne, wykraczając poza ramy ustalone przez korporację radców prawnych w Polsce. W pierwszym rzędzie identyfikujemy i rozwiązujemy problemy związane z potencjalnym konfliktem interesów. Dbamy o to, aby dla Klientów być wiarygodnym partnerem, dostarczającym usługi prawne o najwyższym standardzie profesjonalnym i etycznym.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, którzy oczekują profesjonalnego wsparcia prawnego przy realizowanych przez nich projektach transgranicznych, w szczególności związanych z lokalizacją inwestycji za granicą lub współpracą z kontrahentami zagranicznymi, na stałe współpracujemy z kancelariami prawnymi mającymi siedzibę w kilkudziesięciu krajach, położonych na wszystkich kontynentach. W szczególności współpracujemy z kancelariami należącymi do dwóch stowarzyszeń niezależnych firm prawniczych, których jesteśmy członkiem: CICERO LEAGUE OF INTERNATIONAL LAWYERS oraz ALFA International.

 

Traktując naszych klientów jak partnerów biznesowych, którzy oczekują od nas nie tylko świadczenia pomocy prawnej, ale także szerzej pojętego doradztwa strategicznego mającego przyczyniać się do realizacji zamierzonych przez nich celów, pozostajemy w aliansie z renomowanymi firmami doradczymi, zapewniającą Klientom profesjonalne, najwyższej jakości usługi z zakresu audytu finansowego, doradztwa gospodarczego i podatkowego.

ALFALogoMembersF

Weremczuk Bobeł & Wspólnicy angażuje się w pomoc osobom fizycznym i organizacjom społecznym, które nie są w stanie samodzielnie ponieść standardowych kosztów profesjonalnej obsługi prawnej.

Dla absolwentów i aplikantów

Kancelaria nawiąże współpracę z absolwentami wydziału prawa oraz aplikantami I i II roku aplikacji radcowskiej. Kandydat powinien biegle posługiwać się językiem niemieckim, francuskim bądź angielskim, cechować się wysoką kulturą osobistą i wysokim poziomem wiedzy merytorycznej. Szczegóły dotyczące zasad współpracy zostaną omówione w trakcie spotkania rekrutacyjnego. Osoby zainteresowane współpracą z Kancelarią prosimy o nadesłanie CV wraz ze zdjęciem na TEN ADRES. CV powinno zawierać klauzulę upoważniającą Kancelarię do przetwarzania danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji.

Dla studentów

Kancelaria nawiąże współpracę ze studentami III, IV oraz V roku prawa, zamierzającymi zdobyć praktyczne doświadczenie związane z funkcjonowaniem kancelarii prawnej i wykonywaniem zawodu radcy prawnego. Kancelaria umożliwia odbycie stażu w wymiarze 2-3 dni w tygodniu. Szczegóły dotyczące zasad współpracy zostaną omówione w trakcie spotkania rekrutacyjnego. Osoby zainteresowane współpracą z Kancelarią prosimy o nadesłanie CV wraz ze zdjęciem na TEN ADRES. CV powinno zawierać klauzulę upoważniającą Kancelarię do przetwarzania danych osobowych na potrzeby procesu rekrutacji.